Zastosowanie śrutownika bijakowego

Zastosowanie śrutownika bijakowego

Śrutownik służy najprościej mówiąc do śrutowania zbóż, czyli ich rozdrabniania. Śrutownik bijakowy ma zastosowanie w dwóch gałęziach przemysłu, a mianowicie:

  • w przemyśle rolniczym (służy do produkcji pasz dla zwierząt hodowlanych);
  • w przemyśle piwowarskim (służy do produkcji piwa/browaru).

Śrutownik bijakowy i jego działanie 

Działanie śrutownika bijakowego jest napędzane mechanicznie (nie tak, jak na przykład śrutownika żarnowego, którego trzeba obracać ręcznie). Śrutownik bijakowy napędzany jest zatem maszynowo, co ułatwia i minimalizuję pracę ludzką. Rozdrobnienie ziarna zboża uzależnione jest od wielkości oczek sita, które znajdują się w obudowie śrutownika bijakowego. Przedmiotowy śrutownik jest zbudowany z metalowych płyt. Płyty obracają się z dużą prędkością na wale. Bijaki, które są w urządzeniu uderzają z dużą siłą w ziarno, powodując tym samym jego rozdrobnienie. Śrutowanie ziarna bowiem polega na rozdrobnieniu ziarna, oraz oderwaniu od niego łuski. Prosto mówiąc łuski mają zostać rozerwane, a wnętrze ziarna rozdrobnione. Śrutownik bijakowy jest jednym z najczęściej używanych śrutowników, zarówno w przemyśle rolniczym, jak i przemyśle piwowarskim. Swoją popularność zdobył między innymi dzięki niskim kosztom eksploatacji i wysokiej jakości dobrze rozdrobnionego ziarna, które nadaje się do produkcji piwa oraz do pasz, którymi są karmione zwierzęta hodowlane.

Gdzie najszybciej i najprościej zakupić śrutownik bijakowy?

Śrutownik bijakowy można kupić w Internecie. Proponowane w Internecie śrutowniki są zarówno nowe, jak i używane. Można zatem za dobrą cenę dostać dobrej jakości sprzęt. Śrutowniki bijakowe są łatwo dostępne, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową frazę „śrutownik bijakowy kup”, a momentalnie zostaniemy przekierowani na oferty sklepów oraz stron internetowych zajmujących się sprzedażą urządzeń używanych. Śrutownik bijakowy to dobre i ergonomiczne rozwiązanie, zarówno dla małych przedsiębiorstw, jak i dużych przedsiębiorstw.

Share