Kosiarka rotacyjna czy bębnowa?

Kosiarka rotacyjna czy bębnowa?

Koszenie trawy jest jedną z podstawowych czynności, którą należy wykonać jeśli chcemy by nasz teren wokół domu wyglądał ładnie i zadbanie. W tym celu niezbędny jest zakup kosiarki, która jest prawdopodobnie najbardziej znanym urządzeniem dobrze spisującym się w tej kwestii. Na jakie więc aspekty należy zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu?

Dopasowanie do potrzeb

Decydując się na zakup kosiarki należy wziąć pod uwagę przede wszystkim nasze potrzeby. Pod lupę trzeba koniecznie wziąć takie parametry jak powierzchnia trawnika, częstotliwość cięcia, sposób zasilania urządzenia czy nierówności terenu. Na tej właśnie podstawie możemy mniej więcej określić jaki typ kosiarki będzie dobrze dostosowany.

Kosiarka rotacyjna czy bębnowa

Jednym z podstawowych wyborów są rozważania pomiędzy kosiarką rotacyjną, a bębnową. Obie z nich posiadają zarówno swoje zalety, jak i wady. Kosiarka rotacyjna poradzi sobie najlepiej przy koszeniu wszelkiej maści bardziej wyrośniętej trawy i zarośli. Sprawdzi się więc ona między innymi w przypadku terenów działkowych, ale także i na podwórku może okazać się dobrym wyborem gdy cięcie trawy jest rzadkością.

Z kolei zaś kosiarki bębnowe są zalecane gdy przykładamy dużą wagę do jakości koszenia. Ten typ urządzeń sprawdzi się podczas niskich i precyzyjnych cięć. Najlepiej również gdy teren jest stosunkowo równo, ponieważ w innym przypadku kosiarka może mieć problemy. Kosiarki bębnowe niezbyt dobrze radzą sobie także z wysokimi trawami.

Koszty

Jednym z elementów, który z całą pewnością wpływa na wybór sprzętu jest jego cena. Większość osób szuka zazwyczaj dobrze działającej kosiarki za przyzwoitą kwotę. Warto podczas swoich poszukiwań wspierać się opiniami na temat konkretnego modelu. Możemy je z łatwością odnaleźć w internecie, co dotyczy również samego producenta. W taki sposób zmniejszymy ryzyko zakupy kosiarki, która nie będzie spełniać naszych wymagań.

Podsumowanie

Reasumując, zarówno kosiarka rotacyjna, jak i bębnowa posiadają swoje zalety, jak i nie są bez wad. Warto wziąć więc pod uwagę swoje potrzeby i na tej podstawie dobrać sprzęt.

Share